• „Lekcja pamięci w muzyce, poezji, wspomnieniach”- 2012 r.

  W dniu 5 października 2012 r. Promyki Krakowa wystąpiły na koncercie w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W niepowtarzalnej scenerii, wśród zabytkowych samolotów, ekspozycji pamiątek zabrzmiał m.in.Marsz Spadochroniarzy, Marsz Lotników, wiersze o bohaterstwie i gorącym patriotyźmie polskich żołnierzy walczących w 1944 r. pod dowództwem gen. S.Sosabowskiego w bitwie pod Arnhem i Driel.
  Wspaniałą dodatkową atrakcją była obecność żołnierzy z 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen.S.Sosabowskiego, spadkobierczyni jego 1 SBS.Ubrani w różne rodzaje mundurów polowych, prezentowali uzbrojenie, akcesoria, spadochron itp., wyjaśniali szczegóły,chętnie pozowali do zdjęć.
  Koncert wzbogaciły 3 krótkie filmy związane z miejscami wydarzeń bitwy pod Arnhem, obchodami rocznic tej bitwy w  Holandii i odznaczeniem przez Królową Beatrix 1.SBS i pośmiertnie gen. Sosabowskiego.

  Zapraszamy do fotogalerii, którą będziemy uzupełniać w miarę otrzymywanych zdjęć. Więcej inf. o gen. S. Sosabowskim i Holendrach, którzy walczyli o jego honor, w dziale „Koncerty, wyjazdy”. Ponadto fotografik Pan Adam Gryczyński przedstawił na facebooku pełniejszą dokumentację fotograficzną tego koncertu:              http://www.facebook.com/media/set/?set=a.461539597227509.101782.429952060386263&type=1

  Koncert ten powtórzony został w dniu 15 listopada 2012 r w Klubie Garnizonowym przy ul. Zyblikiewicza 1
  Reakcja publiczności i wypowiedzi po koncercie świadczyły o  potrzebie tego rodzaju imprez i o uznaniu dla młodych wykonawców.
  Koncerty odbyły się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Kraków
  /Anna Kołodziejczyk/

Komentarze zamknięto.